PROPERTY FEATURES

Hakkında

Acıbadem Üniversitesi, 2007 yılında Acıbadem Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan sağlık bilimleri alanında tematik bir üniversitedir. Sağlık hizmetlerinde 25 yıllık deneyim ve bilgi birikimiyle oluşan Acıbadem kültürünü yükseköğretime taşıyan üniversite; güçlü akademik kadrosu, gelişmiş teknolojik altyapısı ile alanında donanımlı ve sürekli gelişime açık sağlık profesyonelleri yetiştirir.İstanbul Anadolu yakasında 100.000 metrekare kapalı alana sahip, LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design – Çevre ve Enerji Tasarımında Liderlik) Sertifikalı Kerem Aydınlar Kampüsü ile Acıbadem Üniversitesi akademik ve sosyal imkanları ile fark yaratmaktadır.Üniversite bünyesinde yer alan Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik – Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi –CASE, sahip olduğu tüm departmanlar ve teknolojik alt yapısı ile alanında dünyadaki en kapsamlı medikal eğitim merkezlerinden biridir. Merkez, CAE Akademi tarafından verilen dünyada sadece iki medikal eğitim merkezinin sahip olduğu “Center of Excellence (Mükemmeliyet Merkezi) Sertifikası’na sahiptir. Network of Accredited Clinical Skills Centers of Europe (NASCE) ve Society for Simulation in Healthcare (SSH) tarafından akredite edilmiş olan merkez mezuniyet öncesi ve sonrasına yönelik eğitimler vermektedir.Acıbadem Üniversitesi; 5 Fakültesi, 2 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitüsü ve farklı birçok alanda projelerin yürütüldüğü araştırma merkezleri ile öğretime devam etmektedir.

7

Fakülte

3

Enstitü

0

Yüksekokul

2

MYO

12

Araş. Uyg. Mer.

32

Bölüm

50

Önlisans

29

Lisans

38

Lisansüstü

Olanaklar

 • Bahçe
 • Otopark
 • Güvenlik
 • ATM
 • Kütüphane
 • Kuaför
 • Kafeterya
 • Spor Salonu
 • Sinema
 • Sağlık Merkezi
 • Yemekhane
 • Starbucks
 • Wi-Fi
 • Otobüs Durağı
 • Öğrenci Servisi
 • Engelli Yolu
 • Müzik Odası
 • Kulüp Odası
 • Konukevi/Yurt

Tanıtım Videosu

Kampüste Yaşam

Files attachments

Bölüm/Programlar

Sıkça Sorulan Sorular

​Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kerem Aydınlar Öğrenci Yurtlarına kaydımı nasıl yaptırabilirim?

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi' Öğrenci Yurtları posta adresine (acuogrenciyurdu@acibadem.edu.tr ​) başvuru formunu e-posta atarak veya Yurt Müdürlüğü'ne başvuru formu ile gelerek ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

Önceki dönemde yurtta kalan ve tekrar başvuru yapanlar hangi belgeleri getirmelidir?

Yurtta kalan öğrencilerimizin başvuru formunu doldurarak, yeni çekilmiş altı adet vesikalık fotoğraf ile birlikte Yurt Yönetimi’ne teslim etmeleri yeterlidir. ÖSYM Üniversite'ye kayıt adreslerinde değişiklik meydana gelmiş ise yeni adres bilgilerini başvuru formuyla birlikte Yurt Yönetimi'ne bildirmeleri gerekmektedir.

Okul kaydı için yanımda getirdiğim belgeler ile yurt başvurumu da gerçekleştirebilir miyim?

Yurt için istenen belgelerin karşılanması beklenmektedir.

Yurda başvuru yaparken oda arkadaşımı seçebilir miyim?

Yurt başvuru formunda belirttiğiniz takdirde, olanaklarımız ve yerleşim önceliklerimiz dahilinde talebiniz karşılanmaktadır.

Yurda hangi tarihte girebilirim?

Yurda en erken giriş tarihi, aksine bir duyuru yapılmadıkça, üniversite tarafından ilan edilen akademik yıl başlangıç tarihinden iki gün öncedir. Mesai saatleri içinde girişler yapılmaktadır.

Yurda yerleşmek üzere gelirken yanımda getirmem gereken herhangi bir belge var mı?

Evet var, bunlar;

Başvuru formu,​

Öğrencinin imzalayacağı Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kerem Aydınlar Öğrenci Yurtları Taahhütnamesi,

Kerem Aydınlar Öğrenci Yurtları konaklama bedeli dekontu ve depozito dekontu (Dekontların açıklama kısmına başvuru yapan öğrencilerin isimleri ve TC numaraları yazılmalıdır.)

• Nüfus cüzdanı fotokopisi,

• Öğrenci belgesi,

• Adli sicil ve Arşiv kaydı belgesi,

• Yabancı uyruklu öğrenciler için, Öğrenim izin belgesi, pasaport, oturma izni belgelerinin fotokopileri ve yabancı kimlik numarası,

• ikametgâh Belgesi,

• 6 adet vesikalık fotoğraf (Biyometrik fotoğraf kabul edilmemektedir)

• Hekim onaylı sağlık raporu,

Yurda hafta sonu giriş yapmam gerekirse ne yapmalıyım?

Hafta sonu giriş yapacak öğrencilerimizin hafta içinde yurt giriş prosedürlerini gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir.

Yurda yerleşmek üzere gelirken kişisel eşyalarım dışında neler getirmeliyim?

Yurt odalarında yatak, alez, yorgan, yastık, yatak mobilyaları, gardrop, çalışma masası ve sandalyesi, buzdolabı, koltuk, saç kurutma makinası, kettle, mikrodalga ve masa lambası mevcuttur. Nevresim, havlu, isteğe göre yorgan gibi tekstil malzemelerini öğrenciler kendileri temin etmektedirler.

Yurttan ayrılırsam ödediğim ücret geri verilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğrenci Barınma Hizmet Yönetmeliğindeki koşullar geçerlidir.

Depozito iadesi

Yurtlardan çıkış işlemlerini tamamlayıp oda anahtarını teslim eden öğrencilerin Yurt Yönetimi'ne gelerek depozito iade formunu doldurmaları gerekmektedir. Öğrenci kaldığı oda ve eşyasına hasar vermiş ise, hasar bedeli düşüldükten sonra kalan depozito tutarı, hasar verilmemiş ise depozitonun tamamı öğrencinin bildirmiş olduğu banka hesabına ödenir.

Dönem içinde yurtlardan ayrılabilir miyim?

Öğrencinin dönem içinde yurttan ayrılması halinde, kendisine, herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Ayrıca, eğitim öğretim sürecinde ödenmesi gereken ücret tahsil edilir.

Zorunlu haller, belgelenmek kaydıyla (Devlet hastanesinden kurul raporu, şehir değişikliği, doğal afetler) yönetim tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır.

Dönem içinde yurttan ayrılmak isteyenler, son oda kontrollerini yaptırarak yurttan ayrılabilirler. Bunun için, çıkışların da mesai gün ve saatleri içinde olması gerekir. Ancak, normal mesai saatleri dışında yurtları terk edenler odalarını kilitleyerek anahtarlarını resepsiyona bırakabilirler. Bu durumda, görevliler tarafından yapılacak oda kontrol sonucunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Yurttan ayrılırken, öğrencinin tüm eşyasını bina dışına taşıması esastır. Daire ortak yaşam alanı veya bavul odasında bırakılan eşyadan, yurt yönetimi ve çalışanları sorumlu değildir.

Depozito ücretini yatırmazsam, ya da depozitomdan bir sebeple kesilen tutarı tamamlamaz sam ne olur?

Depozito ücretini yatırmayan/tamamlamayan öğrencilerin yurda kaydı yapılmaz.

Yurt, burslu öğrencilerinde depozito yatırmaları gerekiyor mu?

Yurtta kalan ya da kalmak için başvuru yapan burslu/burslu olmayan tüm öğrencilerin depozito yatırması gerekmektedir.

Yazın yurttan ayrılırken depozitomu geri alabilir miyim?

Bir sonraki öğretim yılı için yurda başvuru yapmış öğrenciler depozito iadesi alamazlar. Öğrenci yurt ile tamamen ilişiğini kesiyor ise depozito iade formu doldurarak depozito iadesi talep edebilir ve öğrencinin bildirdiği banka hesabına 30 gün içinde yatırılır.

Eğitim dönemi bittiğinde yurttan çıkmak için herhangi bir işlem yapmalı mıyım?

Öğrencilerimiz yurttan ayrılacakları gün odalarını tamamen boşalttıktan sonra Yurt Yönetimi'ne gelerek çıkış formunu imzalayarak oda anahtarını/kartını teslim ederler. Oda kontrollerinde hasar tespit edilmesi halinde öğrencilere haber verilerek depozitolarından hasar bedeli kesilir.

Oda anahtarımı kaybettiğimde ne yapmalıyım?

Yurtta konaklayan öğrencilerimizin oda/dolap anahtarlarını kaybetmeleri durumunda, oda anahtarı bedeli depozitolarından düşürülür.

Annem, babam, kardeşim veya arkadaşım odamda kalabilir mi?

Yurtta kalan öğrencilerimiz dışında misafir kabul edilmemektedir.

Yurtta odamda hayvan besleyebilir miyim?

Yurtta hayvan beslenmesine ve bulundurulmasına izin verilmemektedir.

Yurtta oda arkadaşımla anlaşamadığım takdirde oda değişikliği yapabilir miyim?

Yurt şartları ve uygunluk derecesine göre, yurda giriş tarihinden itibaren 15 gün içerisinde, değişiklik yapılabilir.

Odamda TV seyredip, müzik dinleyebilir miyim?

Odalarda, ses seviyesi başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde müzik dinlenebilir, TV seyredilebilir.

Odada kullanmadığım kişisel eşyalarımı nerede tutabilirim?

Kullanmadığınız kişisel eşyalarınızı yurt yetkililerinden bavul kartı alarak bavul odasına bırakabilirsiniz.

Yurtta odama halı getirebilir miyim?

Öğrenciler oda arkadaşlarının da kabul etmesi halinde odalarına halı serebilirler. Yurt çıkışı sırasında öğrenciler halıyı odadan çıkarmakla yükümlüdür. Yurttan çıkışı yapan öğrencilerin odada bıraktıkları eşyalar yurt yönetimi tarafından çöp olarak değerlendirilmektedir.

Yurt odalarında buzdolabı var mı?

Yurttaki tüm dairelerde mini buzdolabı mevcuttur.

Oda arkadaşımla ilgili bazı şikâyetlerim var. Fakat bunu Yurt Yönetimi’ne e-posta ile bildirirsem bir şekilde öğrenebileceğinden ya da duyabileceğinden çekiniyorum. Böyle bir risk var mı?

Öğrenci şikâyetlerinde gizlilik esastır. Öğrencilerin Yurt Yönetimi ile paylaştığı konular ilgili görevliler dışında bir başkasına bildirilmez ya da başkasına bu konuda bilgi verilemez.

Sömestr tatiline girerken odamı tamamen boşaltmak zorunda mıyım?

Sömestr tatilinde öğrencilerimiz odalarını boşaltmazlar. Odalarını düzenli bırakmak kaydı ile tatil süresince eşyaları odalarında kalabilmektedir.

Yurtta konaklama bursuna sahibim, istediğim farklı bir oda tipinde konaklayabilir miyim?

Kerem Aydınlar Vakfı & Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesince; yurtta konaklama bursu olan öğrenciler, Üniversite tarafından belirlenen dairelerdeki odalara, Yurt Müdürlüğünce yerleştirilir. Farklı oda tipinde kalmak isteyen yurt konaklama bursu olan öğrenciler, kalmak istedikleri odanın konaklama bedelinin %30'unu ödeyerek konaklayabilirler.

Temizlik günlerinde odamın daha detaylı temizlenmesini istiyorum. Ne yapmalıyım?

Odanızın temizlik günlerinde odanızı, masanızın üstünü derli toplu bırakırsanız, odanın zemininde çok fazla ayakkabı, bavul kutu gibi eşyaların bulunmamasına ya da o gün bunları kaldırmaya özen gösterirseniz odanızın daha detaylı temizlenmesi mümkün olacaktır.

Odam haftada kaç kez temizlenir? Ekstra temizlik talebinde bulunmam mümkün mü?

Oda temizliği, Müdürlük tarafından belirlenen programa göre görevlilerce yapılır. Öğrenciler odaları belirtilen günlerde temizliğe uygun halde bulundurmak zorundadır.

Standart temizlik uygulamalarımızın dışında fazladan temizlik taleplerini karşılama yönünde uygulama mevcut değildir.

Bir arkadaşım çift kişilik odada kalıyor ve odadaki diğer yatak boş. Ben de yurt öğrencisi olduğuma göre bazen arkadaşımın odasındaki boş yatakta kalabilir miyim?

Öğrenciler, Yurt Yönetimi tarafından yerleştirildikleri odalarda kalmak zorundadırlar. Herhangi bir sebeple Yurt Yönetiminin bilgisi dışında başka bir odada kalamazlar.

Yaz tatili dönemlerinde yurtta kalabilir miyim?

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi öğrencileri ve diğer üniversite öğrencileri yaz döneminde Yurt Yönetimi tarafından belirlenen ücreti ödedikleri takdirde, yurttan faydalanabilirler.

Yazın eşyalarımı bırakabileceğim bir yer var mı?

Tüm öğrencilerimiz bir sonraki seneye yurt başvurusu yapmış ise, yazın yurttan ayrılırken bavul odasına eşyalarını bırakabilir.

Sağlık sorunum olduğunda Üniversite'de başvurabileceğim bir yer var mı?

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü'nde bulunan revirden saat 08.30-17.30 saatleri arası faydalanabilirsiniz.

Yurtta teknik sorunla karşılaştığımda ne yapabilirim?

Teknik servis ekibimiz bina içinde oluşabilecek günlük arıza, onarım ve yenileme hizmeti vermektedir. Dairelerde oluşabilecek hasarlarda öğrenciler resepsiyonu (3000) arayarak bilgilendirirler.

Yurt kurallarına uymamanın yaptırımı nedir?

Yurt kurallarına uymayan öğrenciler, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kerem Aydınlar Öğrenci Yurtları Yönergesinde​ ve M.E.B. Özel Barınma Hizmetleri Yönetmeliğinde yer alan ilgili maddeye göre değerlendirilir.

Yurt kurallarına aykırı davranışlarım sebebiyle ilişiğim kesilirse bir sonraki dönemde yine yurtlara yerleştirilebilir miyim?

Yurtlardan ilişiği kesilen öğrenciler, bir dahaki dönemlerde yurtlarımıza alınmaz.

Yurt konaklama bedelini aylara bölerek taksitlendirme imkânı var mı?

Yurt konaklama bedelinde anlaşmalı bankalara taksitlendirme yapılabilir.

Okuldan herhangi bir sebeple uzaklaştırma cezası aldığımda bu durum yurtlarda kalışımı etkiler mi?

Okuldan uzaklaştırma cezası alan yurt öğrencileri uzaklaştırma süresi boyunca yurtlarda kalamazlar.

Yurtlardan çıkış işlemi yapmadan gidersem ne olur?

Yurt tarafından gerekli uyarı yapıldıktan sonra odada bulunan kişisel eşyalar, atık olarak değerlendirilir, anahtar bedeli ve oluşan bir hasar var ise depozitodan kesilir.

Adıma gelen kargoyu veya kredi kartını nereden teslim alabilirim?

Adınıza gelen kargoyu yurt resepsiyonun dan alabilirsiniz. Kredi kartları güvenlik açısından teslim alınmamaktadır.

Kaldığım bina/kat ile ilgili sorunlarım var. Bunların çözülmesi için öncelikle kime/kimlere başvurmalıyım?

Sorunlarınızı binanızın Yurt Sorumlusu ile paylaşarak çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Aldığım yedek anahtarımı iade etmeyi unutursam ne olur?

Alınan yedek anahtar yurt resepsiyonuna teslim edilmediği takdirde öğrencinin depozitosundan kesilir.

Yurt odalarındaki yangın dedektörleri hakkında bilgi edinebilir miyim?

Yurt odalarındaki dedektörler duman algılayıcı dedektörlerdir. Kontrol merkezine önce sessiz, sonra sesli alarm olarak sinyal gitmektedir. Dedektörlerin oda kullanıcıları tarafından herhangi bir cisimle kapatılması ya da yerinden sökülmesi durumunda güvenliği tehlikeye atan davranışlar çerçevesinde değerlendirilerek cezai işlem uygulanır.

Yurtta katlarda bulunan yangın tüpleri hakkında bilgi edinebilir miyim?

Katlardaki yangın tüpleri kuru kimyevi toz, mutfaklardaki yangın tüpleri karbondioksit gazı içeren tüplerdir. Amacı dışında kullanılmaları halinde güvenliği tehlikeye atan davranışlar çerçevesinde değerlendirilerek cezai işlem uygulanır.

Yurt binalarında mutfak var mı?

Ortak kullanıma açık Hobi Mutfağı bulunmaktadır. Hobi mutfağında ocak, tost makinesi, fırın, mikrodalga fırın, buzdolabı, dondurucu, su ısıtıcı ve bulaşık makinesi mevcuttur. Diğer tüm malzemeleri öğrencinin kendisi temin etmektedir. ( Tabak, çatal, kaşık tencere, tava vs. gibi)

Hobi mutfağında kirli bulaşıklarımı bırakırsam ne yapılır?

Hobi mutfağında tüm öğrencilerin bulaşıklarını yıkamaları/bulaşık makinesine yerleştirmeleri gerekmektedir. Ayrıca, bırakılan/unutulan eşyaların sorumluluğu öğrencilere aittir.

Kullanım esnası ve sonrasında hobi mutfağının düzeni öğrencilerin sorumluluğundadır. Ayrıca, Hobi mutfağına ait araç ve gereçlerin odalara ve dairelere çıkartılmasına izin verilmez.

Hafta sonları ya da yurtta kalmadığım günlerde yurt yönetiminden izin almam gerekiyor mu?

Öğrencilerin yurtta kalmayacakları günler için Yurt Yönetimi'ne bilgi vermeleri ya da izin almaları gerekmektedir.

Yurtlara giriş çıkışlarda saat sınırlaması var mı?

Yurtlarda hafta içi günlerde 06.00-24.00 saatleri arasında, hafta sonu 06.00-02.00 saatleri arasında giriş ve çıkışlara açıktır.

Yurtlarda kablosuz internet bağlantısı (wireless) var mı?

Yurtlarda kablosuz sınırsız internet erişimi mevcuttur. Kablosuz internet hizmetleri online ders içindir, oyun oynamak, müzik ve film indirmek için değildir.

Çamaşırhanede eşya bırakırsam/unutursam ne yapılır?

Çamaşırhane, yurtlarda konaklayan tüm öğrencilerin kullanımına 7/24 açıktır. Çamaşırhaneye bırakılan/unutulan eşyaların sorumluluğu öğrencilerimize aittir ve 7 (yedi) gün süreyle sahip çıkılmayan çamaşırlar atık olarak değerlendirilir.

Yurtlarda kullanıma izin verilmeyen elektrikli aletler nelerdir?

Yurtlarda; elektrikli battaniye, ısıtıcılar, ütü, tost makinesi, her türlü elektrikli veya gazlı yemek pişirme gereçleri, diğer elektrikli ve gazlı aletler vb. aletlerin kullanımına izin verilmez.

Yurtların olanakları nelerdir?

Yurtlarda daire ve odalarda öğrenciye sağlanan olanaklar:

Tüm öğrenci odalarında;

Yatak, yastık, yorgan,

Çalışma masası,

Duvarda sabit okuma lambası,

Tekerlekli ofis sandalyesi,

Stor ve kumaş perde,

Duvarlara sabitlenmiş dolap ve raflar,

Genel aydınlatma elemanları,

Kişiye özel kasa,

Klima,

Duman alarm cihazı bulunur.

Dairelerin ortak alanlarında;

Açık mutfağı da içeren salon,

Mini buzdolabı, mikrodalga, kettle, saç kurutma makinası,

Yemek masası ve sandalyeler, koltuk,

TV, dâhili telefon,

El feneri, yangın söndürme cihazı,

Klima,

Duman alarm cihazları bulunur.​

Yurt ortak alanlarında öğrenciye sağlanan olanaklar:

Merkezi ısıtma,

24 saat sıcak su,

Hobi mutfağı,

Güvenlik,

Çok amaçlı salonlar,

Bay ve bayan olarak ayrılmış ibadethane,

Bireysel ve grup çalışma odaları,

Hafta içi 5 gün (eğitim günleri) kahvaltı,

Her katta su sebili,

Ütü, çamaşır ve kurutma imkânları. ​​

Üniversite hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bekliyoruz.

0.0
0
Genel Değerlendirme
Tüm Puanlara Göre
 • Eğitim Kalitesi 0%
 • Fırsatlar 0%
 • Akademisyenler 0%
 • Kariyer İmkanları 0%
 • 5 0%
 • 4 0%
 • 3 0%
 • 2 0%
 • 1 0%
0 Yorum
 • Sırala: En Yeni Yorumlar
 • Şu anda herhangi bir inceleme yok.