İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ

  • Zafer Mah. Adile Naşit Bulv. No:1 Esenyurt İstanbul / Türkiye
  • 444 xxxx Show
  • www.esenyurt.edu.tr

İstanbul Esenyurt Üniversitesi; T.C. Anayasası, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, Yeşilköy 2001 Eğitim, Kültür, Sağlık Vakfı tarafından 18.06.2013 tarihinde, 28681 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6492 sayılı kanun ile kurulan; Anayasamızın temel ilke ve değerlerine bağlı, katılımcı, yaratıcı, girişimci kişiler yetiştirmeyi amaçlayan bir yükseköğretim kurumudur.

Üniversitemiz, 2013 – 2014 eğitim ve öğretim yılı güz döneminde 6 bölüm ve 8 programa ek yerleştirme sistemi ile 296 öğrenci alarak eğitime hayatına başlamıştır.

Üniversitemizde İşletme ve Yönetim Bilimleri, Mühendislik ve Mimarlık, Sanat ve Sosyal Bilimler ile Sağlık Bilimler Fakültesi olmak üzere 4 Fakülte, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokul olmak üzere 2 Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve 1 Meslek Yüksekokulu olmak üzere 2 Meslek Yüksekokulu, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere 3 Enstitü bulunmaktadır.