İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ

  • Kayabaşı Mahallesi Ulubatlı Hasan Cd. No:2 34494 Başakşehir / İstanbul
  • +90 212 692 xxxx Show
  • www.ihu.edu.tr

İbn Haldun Üniversitesi, verdiği eğitimin kalitesi ve yürüttüğü araştırma projeleri ile Türkiye’de ve dünyada bir “araştırma üniversitesi” olarak öne çıkmayı hedeflemektedir. İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ), TÜRGEV tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. 2015 yılında açılmış olup, 2017-2018 Akademik Yılı’nda eğitime, Başakşehir’deki Güney Kampüsünde başlamıştır. Kuzey kampüs olarak da adlandırılan İbn Haldun Külliyesi ise, Osmanlı medrese mimarisi örnek alınarak Başakşehir’de Fatih Terim Stadı’na yakın bir konumda inşa edilmektedir.

Öğrencilerinin %75’inin lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) öğrencisi olması planlanmaktadır.

İHÜ bünyesinde aşağıdaki fakültelerde eğitim başlamıştır:

Hukuk Fakültesi

İslami İlimler Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Eğitim Fakültesi

İletişim Fakültesi

Yönetim Bilimleri Fakültesi

Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesinin kurulması için hazırlıklar devam etmektedir.

İHÜ’de eğitim dilleri; Türkçe, Arapça ve İngilizce’dir. Bu dillerin öğrenilmesi zorunludur. Bunun dışında, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Fransızca gibi Batı dillerinin yanında Çince ve Malayca gibi Doğu dilleri de seçmeli olarak öğretilmektedir.

İHÜ öğrencilerinin % 30’u uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Uluslararası öğrencilere Türkçe hazırlık eğitimi verilmektedir.

Tüm lisans öğrencilerimiz tam burslu olarak eğitim görmektedir ve kendilerine yurt imkanı sunulmuştur. Derece yapan öğrencilere başarılarına göre ek burslar sunulmaktadır. Başarılı öğrencilerimize, başarı derecelerine göre, yurtdışında İngilizce dil eğitimi ve akademik eğitim imkanları sunulacaktır.