ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ

  • Yücetepe Mahallesi 85.Cadde No:8 06570 Çankaya/Ankara
  • 0 (312) 231 xxxx Show
  • www.hacibayram.edu.tr

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, 1934 yılına dayanan köklü bir geleneği yenilikçi fikirlerle, nitelikli akademisyenleri başarılı öğrencilerle, sosyal bilimlerdeki kuramsal bilgiyi pratikle buluşturmaktadır. Devraldığı köklü mirasla 2018 yılında kurulan Üniversitemiz, sosyal bilimler ve sanat alanında sahip olduğu konumu koruma ve daima bir adım ileri taşıma arzusundadır.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, bünyesinde barındırdığı 9 Fakülte, 3 Yüksekokul, 3 Meslek Yüksekokul, 1 Konservatuar, 1 Enstitü ve 23 Araştırma Merkezi ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Öğrenciyi bütün süreç ve faaliyetlerin odak noktası gören Üniversitemiz, uluslararası başarılara sahip, bilime katkı yapan nitelikli bir akademik kadro ile gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır. Öğrenci topluluklarının aktif rol oynadığı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, zengin sosyo-kültürel yaşamıyla da fark yaratmaktadır.

Sahip olduğu kaynakları uluslararası alanlara taşıyarak dünya bilim mirasına katkıda bulunmayı sürdürmek gayesinde olan Üniversitemizde, öğrencilerin Erasmus, Mevlana vb. değişim programı ile yurt dışında bir ya da iki akademik dönem eğitim görmeleri sağlanmaktadır.

Bir kent üniversitesi olmanın verdiği bütün avantajları taşıyan Üniversitemiz, eğitim-öğretim kalitesiyle, başlattığı bilimsel projelerle, kültür ve sanata yönelik çalışmalarıyla, kurumsal yapılanmasıyla yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın en iyileri arasındadır.